Інфо

100_924Озеро Нобель – перлина Поліського краю, перебуває на самому північному заході України – у Рівненській області , на кордоні з Білоруссю ( 12 км . ) . Озеро Нобель,як і однойменне село на ньому, адміністративно входять до Зарічненського району області.

Розташування озера Нобель: знаходиться в районі пінських боліт (білоруське місто Пінськ на відстані 35км від озера). Тут починається відома Біловезька пуща. Озеро знаходиться недалеко від траси Варшава – Київ (90км) і залізниці – (90 км )

Відстань від Києва – 400 км .
Площа озера – понад 800 гектарів.
На озері є три острови.
Озеро є одним з найбагатших на рибу в басейні річки Дніпро.

Риба озера – хижаки – щука, окунь, судак, сом, в’язь. Біла риба – сазан, лящ, плотва, густера, карась, головень, лин.
Нижче і вище озера є прекрасні місця для риболовлі та відпочинку на річці Прип’ять і її численних притоках ( т.звана місцева Амазонка )

Околиці озера є місцем гніздування птахів різних видів, в т.ч. диких гусей і лебедів .

Місцевість слабо заселена – озеро і річки не перебувають під пресом рибалок. Вода в озері дуже чиста і м’яка (для довідки – в середині століття воду для польських королів возили саме з цього озера для прийому водних процедур). Навколо озера прекрасні ліси (в основному хвойні) і багато грибів і ягід. Глибина озера місцями до 20 метрів.

Історія о.Нобель і села

Вік села – 980 років. Озеро знаходиться на шляху Північ – Південь – у бік Чорного і далі Середземного моря (так званий Шлях із Варяг в Греки ) – шлях вікінгів.

На озері перебувала їх постійна стоянка (база). Тому і назва озера має північні коріння.

До 1939 року вся територія належала Польщі. У часи 1-ї Світової війни в цих місцях проходили активні військові дії. Навіть сьогодні існують залишки оборонних споруд Руської та німецької армії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *